Dział: Artykuły | 08 05 2017 |
Mieszkania w Pszczynie | |
Górny Śląsk to najgęściej zaludniony obszar Polski. Pomimo dużego nasycenia, tutejszy rynek nieruchomości jest bardzo atrakcyjny dla kupujących. Świetnym tego przykładem jest Pszczyna – mieszkania w tym mieście są bardzo pożądane przez Ślązaków. Pszczyna wraz z 12 sąsiadującymi sołectwami tworzy gminę, która zajmuje aż 174 km2 i liczy około 50 tysięcy mieszkańców. Ten, było nie było, wielki organizm administracyjny ma specyfikę odmienną od panującej na przykład w sercu regionu – w konurbacji górnośląskiej. Specyfikę tę widać również na rynku nieruchomości. Mieszkania w Pszczynie – czym się różnią od ofert mieszkań w okolicznych miejscowościach oraz w stolicy województwa? Ceny mieszkań i domów są uzależnione od wielu czynników, ale szczególnie wpływa na nie wielkość miasta i związany z nim stopień rozwoju gospodarczego. Nawet w najdroższych lokalizacjach zakup lokum jest jednak wydatkiem dużo mniejszym niż w Warszawie. W porównaniu do stolicy, ceny za metr kwadratowy nieruchomości są bowiem niższe ponad dwukrotnie. Za metr mieszkania średniej wielkości zapłacimy w Warszawie około 8200 złotych, podczas gdy za mieszkania w Pszczynie – tylko około 3300. Przy zarobkach nieco niższych niż na Mazowszu, bo wynoszących średnio 2818 złotych, oznacza to, że Pszczyna jest jednym z najatrakcyjniejszych miast dla osób szukających nowego miejsca zamieszkania. Rynek nieruchomości – Pszczyna i okoliceJak już powiedzieliśmy, ceny mieszkań na Górnym Śląsku zależą przede wszystkim od wielkości miasta. Nie powinno więc dziwić, że na największe wydatki powinni przygotować się klienci szukający lokum w stolicy regionu. Jeśli chodzi o cenę metra kwadratowego mieszkania od dewelopera, Katowice wyprzedzają pozostałe miejscowości ze średnią kwotą 5133 złote dla lokalu o powierzchni około 50 metrów kwadratowych.
Od dewelopera czy z drugiej ręki?Alternatywą dla mieszkań z rynku pierwotnego są lokale kupowane od poprzednich właścicieli. Tych na obszarze województwa górnośląskiego jest dużo więcej. W jednej chwili w stolicy regionu dostępnych jest średnio aż 3700 lokali „z drugiej ręki”. Już natomiast w przypadku Pszczyny oferta nieruchomości z rynku wtórnego jest znacznie bardziej skromna, a wiele z takich ogłoszeń dotyczy mieszkań w starym budownictwie. Wybierając jedną z takich ofert, trzeba się liczyć z koniecznością remontu lokalu oraz wszelkimi niedogodnościami związanymi z życiem w bloku.
|
RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.
Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.
Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu: